Blog nawigacja

Najnowsze posty

Zatrzymaj drobnoustroje w oborze
Zatrzymaj drobnoustroje w oborze
10 wyświetlenia

Preparat SILVEREST znany jest ze swoich właściwości dezynfekcyjnych. Zawarte w nim niejonowe srebro ma właściwości...

Czytaj więcej
Do dezynfekcji silosów i magazynów pasz
Do dezynfekcji silosów i magazynów pasz
16 wyświetlenia

Niewiele jest środków, których można dowolnie używać do dezynfekcji urządzeń, kontenerów, silosów, pomieszczeń i...

Czytaj więcej
Zdezynfekowane inspekty, palety i doniczki
Zdezynfekowane inspekty, palety i doniczki
9 wyświetlenia

Pierwszą zasadą producentów bardzo wczesnych warzyw jest wyeliminowanie ryzyka porażenia upraw chorobami. Dotyczy ona...

Czytaj więcej
Woda w hydroponice dłużej pozostaje czysta
Woda w hydroponice dłużej pozostaje czysta
8 wyświetlenia

Uprawa roślin w skrajnie kontrolowanych warunkach, takich jak hydroponika, szybko się rozwija. Największe...

Czytaj więcej
Więcej owoców i warzyw na sprzedaż
Więcej owoców i warzyw na sprzedaż
7 wyświetlenia

Zebrane owoce i warzywa coraz rzadziej trafiają bezpośrednio do docelowego odbiorcy. Konieczność ich długotrwałego...

Czytaj więcej

Popularne posty

 
Sortuj według:
 • Chwościk atakuje znacznie wcześniej
  Chwościk atakuje znacznie wcześniej
  84 Wyświetlenia

  Producenci buraczka i buraka cukrowego alarmują, że chwościk buraka zaatakował o kilkanaście dni wcześniej niż w poprzednich latach. Grzyb wywołujący tę groźną chorobę wykorzystuje przyspieszoną wegetację. Jego rozwojowi sprzyjają ostatnie opady i wzrost temperatury powietrza.

  Czytaj więcej
 • Gradobicie to ogromny stres dla roślin
  Gradobicie to ogromny stres dla roślin
  75 Wyświetlenia

  Sytuacji stresowych w bieżącym sezonie wegetacyjnym nie brakuje. Po kilku tygodniach wiosennej suszy nastało ochłodzenie, któremu towarzyszą gwałtowne opady deszczu i gradu. Dla wszelkich upraw prowadzonych pod gołym niebem to zjawiska ekstremalne, z którymi część roślin może sobie nie poradzić.

  Czytaj więcej
 • Pomidory podlewać i opryskiwać
  Pomidory podlewać i opryskiwać
  64 Wyświetlenia

  Prowadzenie uprawy warzyw pod osłonami wiąże się z rosnącymi kosztami energii. W tej sytuacji trzeba robić wszystko, żeby straty roślin i plonów maksymalnie ograniczyć. W produkcji pomidorów pod osłonami doskonale sprawdza się SILVEREST.

  Czytaj więcej
 • SILVEREST i po zarazie
  SILVEREST i po zarazie
  59 Wyświetlenia

  Zaraza ziemniaka to największy wróg producentów ziemniaka i pomidora. Choroba ta potrafi zniszczyć więcej niż połowę plonów. Ważnym orężem w zwalczaniu tej choroby może niebawem się stać nanosrebro. Naukowcy z Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – PIB w Boninie prowadzą obserwacje w tym kierunku, wykorzystując preparat SILVEREST. Wyniki zakończonej w marcu serii badań laboratoryjnych są bardzo obiecujące

  Czytaj więcej
 • Posrebrzane zboża rozmaite
  Posrebrzane zboża rozmaite
  51 Wyświetlenia

  Nanosrebro obecne w nawozie SILVERPLANT ma właściwości biobójcze. Mogą je wykorzystać m.in. producenci zbóż, żeby stwarzać niekorzystne warunki do rozwoju chorób. Jest to istotne przez całą wiosenną wegetację, a zwłaszcza w sytuacji wystąpienia takich niekorzystnych zjawisk, jak np. przymrozki.

  Czytaj więcej
 • Szlaban dla szarej pleśni na sałacie
  Szlaban dla szarej pleśni na sałacie
  50 Wyświetlenia

  Szara pleśń to dyżurna choroba w uprawie sałaty w gruncie pod osłonami. Powoduje ją wielodomowy grzyb Botrytis cinerea. Rozwija się w szerokim zakresie temperatury, przez co może atakować sałatę w każdej fazie jej rozwoju i powodować duże straty w plonach. Pierwotnym siedliskiem grzyba jest gleba.

  Czytaj więcej
 • Na starcie nowego sezonu
  Na starcie nowego sezonu
  41 Wyświetlenia

  Do najczęstszych problemów producentów rozsad i sadzonek należy zgorzel siewek. Jej uciążliwość wynika z pochodzenia. Wywoływana jest przez cały kompleks grzybów, które mogą atakować sadzonki wielu gatunków roślin. Zgorzel siewek najbardziej problematyczna jest w przypadku szybko rosnących sadzonek takich warzyw, jak kapusta, rzeżucha, sałata, pomidor, groszek i fasola.

  Czytaj więcej
 • SILVEREST potrzebny do dezynfekcji podłoży pod rozsady
  SILVEREST potrzebny do dezynfekcji podłoży pod rozsady
  39 Wyświetlenia

  We współczesnym warzywnictwie dezynfekcja podłoży pod rozsady jest koniecznością. Chodzi o blokowanie rozwoju chorób bardzo wczesnych warzyw, takich jak pomidor, papryka, por i seler, ale także roślin ozdobnych: petunia, surfinia i pelargonia z siewu. W roli środka dezynfekcyjnego doskonale spisuje się SILVEREST.

  Czytaj więcej
 • Nowe zastosowania znajdują się same
  Nowe zastosowania znajdują się same
  38 Wyświetlenia

  Praktycy sami znajdują coraz więcej zastosowań dla preparatów zawierających nanosrebro. Jeden z producentów ogórków wykorzystał SILVERPLANT do zapobiegania fuzaryjnemu więdnięciu roślin ogórka oraz ogólnej poprawy kondycji roślin. Efekty przerosły jego oczekiwania. Ogórki prowadzone w tunelu foliowym długo pozostawały zdrowe i silne, przez co wydłużyły zdolność do wiązania plonu.

  Czytaj więcej
 • Po gradzie trzeba działać szybko
  Po gradzie trzeba działać szybko
  38 Wyświetlenia

  Gradobicie w sadzie będącym w pełni wegetacji należy do najbardziej stresowych zjawisk. Tym drzewom i krzewom, które w miarę dobrze je przetrwają, trzeba jak najszybciej pomóc. W ocenie wielu sadowników świetnym preparatem do zabezpieczenia i przyspieszenia gojenia się uszkodzeń po gradzie jest SILVERPLANT.

  Czytaj więcej
 • Koło ratunkowe dla roślin po przymrozkach
  Koło ratunkowe dla roślin po przymrozkach
  33 Wyświetlenia

  Wiosenne przymrozki budzą duży niepokój wśród rolników i ogrodników. W drugiej połowie kwietnia wskutek ujemnej temperatury powstały uszkodzenia upraw polowych i ogrodniczych. Producenci rzepaku zawsze z zakłopotaniem spoglądają na łany, w których doszło do uszkodzeń mrozowych kwiatów i łodyg. Pęknięcia pędów to rany, przez które łatwo wnikają sprawcy chorób, np. zgnilizny twardzikowej, czerni krzyżowych i szarej pleśni.

  Czytaj więcej
 • Chroń sad po sezonie
  Chroń sad po sezonie
  30 Wyświetlenia

  Optymalny okres do wykonywania cięć pielęgnacyjnych w sadach zaczyna się już w listopadzie i trwa do przedwiośnia. Takich zabiegów wymagają zarówno uprawy profesjonalne, jak i amatorskie (ogrody przydomowe lub działkowe). Troska o unikanie przenoszenia chorób drzew i krzewów owocowych wszędzie powinna być na odpowiednim poziomie.

  Czytaj więcej
12>|
Showing 1 to 12 of 20 (2 Pages)